ЗМІНИ У ВИПЛАТІ ГРОШОВОЇ ДОПОМОГИ ДЛЯ ВПО

28.03.2024

З 01 березня 2024 року виплата грошової допомоги для ВПО була продовжена ще на 6 місяців для окремих категорій ВПО, які отримували її вже протягом одного-двох років (щонайменше 8 місяців). Першочергово виплати автоматично були продовжені для:

 1. пенсіонерів, у яких розмір пенсії не перевищує 9444 грн;
 2. осіб з інвалідністю I чи II групи, дітям з інвалідністю віком до 18 років, тяжкохворим дітям;
 3. дітям-сиротам, позбавленим батьківського піклування, особам з їх числа віком до 23 років, а також батькам-вихователям і прийомним батькам.

22 березня 2024 року Кабінет Міністрів України прийняв розроблену постанову Міністерства соціальної політики і уточнив перелік тих ВПО, які матимуть право на отримання виплат протягом ще 6 місяців.

Даною Постановою  передбачається, що, крім вище наведених осіб, мають право на продовження допомоги ще на 6 місяців також такі категорії людей:

 • особи з тяжкими формами захворювання, яким не встановлено інвалідність (та родини, в яких такі особи проживають);
 • діти, які влаштовані в сім’ї патронатного вихователя; патронатні вихователі; діти, тимчасово влаштовані в сім’ю родичів, знайомих, прийомну сім’ю, дитячий будинок сімейного типу.

Якщо середньомісячний сукупний дохід на одного отримувача в сім’ї  менше 9444 грн:

 • особи, які доглядають за дитиною до 3 років або дитиною, яка потребує догляду, до 6 років;
 • сім’ї, що мають дітей до 18 років та/або до 23 років, які є студентами денної або дуальної форми навчання в закладах професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти;
 • особи які надають соціальні послуги на непрофесійній основі;
 • студенти, які звертаються самостійно, віком до 23 років;
 • особи з інвалідністю ІІІ групи;
 • сім’ї пенсіонерів.

Крім того, право на продовження допомоги на додаткові 6 місяців також отримали особи, старші за 55 років.

ВАЖЛИВО! Період подання заяв на перепризначення виплат для ВПО продовжено до 30 квітня 2024 року. При цьому навіть ті, хто звернуться із заявою у квітні, отримають кошти із врахуванням березня.

ВПО, які не працюють і не доглядають за дітьми чи особами з інвалідністю, протягом двох місяців після призначення допомоги, мають сприяти своїй зайнятості. Особам необхідно стати на облік в Центр зайнятості (або зареєструватися як фізична особа-підприємець та розпочали відповідну діяльність/ або отримати допомогу на здобуття економічної самостійності/мікрогрант на створення чи розвиток власного бізнесу/ або отримати ваучер на навчання тощо).

У разі виникнення юридичних питань звертайтеся до найближчого  бюро правничої допомоги. Час роботи та адресу можна переглянути за посиланням https://www.google.com/maps/d/u/0/viewer?mid=1er4ZNvS4q5ULH8SJpBRxs_-nqqYnNoYg&ll=48.89106229109336%2C31.17295&z=6  

Або звернутися до контактного центру системи надання БПД та усно поспілкуватися з юристом (0800 213 103, дзвінки безкоштовні).